• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tankutoztuna
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905447718131
  • https://www.twitter.com/@sevendoor
  • https://www.instagram.com/tankutoztuna
Ne Düşünüyorum?

 

Hiç Bir şey göründüğü gibi değildir.

Gördüklerin de göründüğü gibi değildir.

Ancak görmek istediğin şekildedir.

Hava Durumu

booked.net

Küçük Hikayeler
Takvim
Videolar
Yanlış Bildiklerimiz
Reklam

Sayıların Gizemi ve Anlamı

9 DUYU 

 

1 RAKAMI GÖRME Zihin (İfade eden)

2 RAKAMI DUYMA Duygu (İfade eden)

3 RAKAMI TAT Dürtü (İfade eden)

4 RAKAMI KOKU Pratiklik (İfade eden)

5 RAKAMI DOKUNMA Zihin (Yaratıcı)

6 RAKAMI SEZGİ Dürtü (Yaratıcı)

7 RAKAMI RUH Duygu (Yaratıcı)

8 RAKAMI YARADILIŞ Pratiklik (Yaratıcı)

9 RAKAMI YAŞAM Adanmışlık

 

 

RAKAMLARIN GENEL ÖZELLİKLERİ

1 Rakamı

Güçlü bir kendini takdir etme duyguları, aynı zamanda ben merkezciliğe, orijinalliğe ve yaratıcılığa doğru bir eğilimleri bulunur. Liderlik özellikleri vardır. Hareket etme özgürlüğüne sahip olmaları gerektiğinden, bu ihtiyaçları bastırılmaya çalışılırsa, huysuzlaşırlar.

Yaşadıkları ortamdan güçlü bir şekilde etkilenirler ve zaman zaman egolarının okşanmasına ihtiyaç duyarlar En fazla gürültü yapan ve ortada esip gürleyerek dolaşan kişilerdir. Bu gürültülü tavırlarının yanı sıra, genellikle ellerini kullanarak konuşurlar. Uzaktan izlendiğinde, ellerinin hareketleri tıpkı bir dans serisi gibi gözükür.

Çevrelerindeki her şeyi öyle organize ederler ki, bu sayede en fazla saygıyı ve hayranlığı elde edeceklerini düşünürler. Eğer bu konuda başarısız olurlarsa, yaralanan egoları nedeniyle saygı konusunda ısrarcı olurlar. Otoritelerine meydan okunduğunu düşünerek, eleştirilmekten de pek hoşlanmazlar.

Yakınları tarafından aranılıp sorulmak isterler. Zayıfları kollar, yardıma ihtiyaç duyanlara yardım eder ve başkalarının sorumluluklarını alırlar, tek şart söylediklerine harfiyen uyulmasıdır! Çoğunlukla görüşlerinin kusursuz ve üstün olduğunu düşünürler ve çevrelerine de bu havayı yayarlar. Çoğu zaman haklı olmaları diğer insanları rahatsız edebilir.

Canlı, yaratıcı enerjisi, genellikle yarattığı heves ve heyecan dalgasıyla süpürülüp gider. Enerjileri tükendiğinde enerji bulma ihtiyaçları olur ve bunu genelde karşısındakinden çekerler.

İçten minnettarlık karşısında ışıldarlar ama sahtelikten hoşlanmazlar En sık yara alan özellikleri gururlarıdır. Gururlan incindiğinde, tüm erdemleri uçup gider. Bunun yanında son derece affedicilerdir.

Tahammülsüz yanları ortaya çıktığında, yöntemlerinin eleştirilmesinden yada bunlara diren ilmesinden hoşlanmazlar. Bazen çok çabuk parlar ve şiddete gösterebilirler. Eğer görmezden gelinirlerse tehlikeli olabilirler, Sosyal ilgiden hoşlanır İyi bir öğretmen, satıcı, iletişim uzmanı olmaya doğal bir eğilimleri vardır.

Güçlü yanları: Yaratıcı, lider, konuşkan, uçucu, parlak, ;eli, gururlu, kendine güvenen ve kendinden emin, ilgili olurlar.

Zayıf yanları: Depresif, yüksek sesli, alıngan, hoşgörüsüz, ine güvensiz, tembel, değişken, saldırgan, çok konuşan bencil olurlar.

Aileyi, duyarlı ve ilgili olmayı önemserler.

Sahip olduklarını kaybetmekle ilgili güçlü bir korku ve bu onların koruyucu güdülerini geliştirir 

Bu nedenle mülkiyetçilikleri konusunda uyarılmaları gerekir, aksi takdirde bu durum psikolojik bir rahatsızlığa dönüşebilir.

Gerçek birer romantiklerdir. Ancak sık sık İçlerine kapanma eğiliminde olduklarından, çevrelerindeki İnsanlar tarafından bu, somurtkanlık olarak algılanır. Hayatlarındaki insanların, onlara ihtiyaç duyduklarını bilmek kendilerini iyi hissettirir.

Güven istekleri para biriktirmelerine sebep olur. Genellikle aşırı temkinli olurlar ve sorumsuzca risk almaktan, kumar oynamaktan ve kazanç garantisi olmayan yatırımlardan hoşlanmazlar.

Son derece ağzı sıkı görünürler ve meseleleri kendilerine saklarlar. Bir sonraki hamlelerinin bilinmesinden hoşlanmazlar ve son anda gizli planlarını açıkladıklarında da büyük şaşkınlık yaratırlar.

Kendilerine bağış yapılmasını istemezler çünkü bu, başarısızlığı kabul etmek olacaktır. 

Olağanüstü bir hayal gücüne sahiptirler Uyum yetenekleri güçlüdür ve sezgiseldirler. Eğer biraz "oluruna bırakmayı" Öğrenirlerse bu yeteneklerini çok başarılı bir şekilde kullanabilirler. Başka insanların hayatlarını onların adına yaşayamayacaklarını öğrenmeleri gerekmektedir Sahip oldukları sevginin bir kısmını kendilerine yönlendirmeleri gerektiğini öğrenmeliler.

Sevdikleri ve aileleri konusunda bir tehdit hissederlerse son derece saldırgan ve şiddet yanlısı olabilirler

2 Rakamı

2 rakamının güçlü yanları: Besleyici, özenli, sessiz, gözlemci, soğuk ve etkileyici, utangaç, kararlı, evcimen, sakin, sosyal, ağzı sıkı, ağırbaşlı.

2 rakamının zayıf yanlan: Duygusal ve hassas, ağlamaklı, savunmacı, içine kapanık, aşırı koruyucu ve hassas, sinirli, mantıksız, hüzünlü, somurtkan, değişken.

 

3 Rakamı

Askeri bir tavrı ifade ederken, düzen ve verimliliğin en iyi örneğini oluşturmaktadırlar. Bununla birlikte, tavırlarına alışmak zor olabileceğinden, kendi idareleri altında çalışan ekibi çok zorlayabilirler.

Gerçeği arama arzusu nedeniyle inançları yaşamlarında önemli bir yer oluşturur. Ruhsallıklan konusunda son derece katı ve kesin tavırları vardır ve bu konuda ödün vermezler. Bilinemezci, ateist ya da belli bir dine bağlı olabilirler. Bununla birlikte yaşamın aydınlık yönüne bakmaya eğilimleri vardır.

Sık sık boyun eğmez yüksek ilke ve erdemlilikleri nedeniyle kendilerini anlamayan insanların aklının karışmasına ve sinirlenmesine sebep olurlar. Diğerlerinin de kendileri gibi inançları olmasını beklerler. Uzlaşma yanlısı değillerdir, bu nedenle inançlarını değiştirmeye çalışmayın. Haklı olduklarına inanırlar ve bu inançları yüzünden sonuna kadar savaşmaya hazırdırlar.

Dünyanın ancak onların organizasyon yetenekleri sayesinde ileriye gidebileceğini düşünebilirler. Dünyanın en büyük stratejistleridirler. Daha ayrıntılarını görmeden önce bile bir projenin sonunu anlama konusunda yetenekleri bulunmaktadır. Bu da yavaş düşünen insanlara karşı son derece tahammülsüz olmalarına sebep olur. Onlara bir belge verildiğinde, diğer insanlar alt başlıklarla boğuşurken, 3'ler her kelimeyi en ince ayrıntısına kadar inceleyeceklerdir.

Hak etseler de kesinlikle alkış beklemezler. Onlar basit bir biçimde yapılması gereken işi "en iyi şekilde yapacak" ve bundan başka bir şey de beklemeyeceklerdir.

Bir odaya girdiklerinde, bir anda tüm başlar otomatik olarak onlara doğru yönelir. İnanılmaz enerjileri başkaları için zaman zaman tehdit edici görünse de büyük bir egoya sahip değillerdir. Kendilerini rahat hissettiklerinde sahip oldukları bu enerji birçok insanı kızdırabilir.

insanlarla konuşurken son derece dürüst oiurlanYapılan hatalara samimi bir şekilde yaklaşırlar. İyimserlikleri, karşılarındaki insanm tavrına bağlı olarak son derece bulaşıcı ya da tehdit edici olabilir

Şanslarını denemeyi sevdiklerinden, hemen her şey için iddiaya girerler ve hatta kumar oynamayı severler

Hayvanlara büyük bir sevgi duyarlar.

3 rakammm güçlü yanlan: Organize, bağımsız, adanmış, dindar, iyimser, samimi, neşeli, canlı, dürüst, tutkulu, ciddi, hayvan sever.

3 rakamının zayıf yanları; Acımasız, fanatik, küstah, davranış sorunu olabilen, somurtkan, küskün, ilgisiz, kayıtsız, askeri düzende, hoppa, yanlış yönlendirilebilen, düşmanca davranan.

 

4 Rakamı

Doğruluğu, dürüstlüğü ve bütünlüğü temsil ederler. Erdemli ya da adil olmayan gizli düşünceleri açjğa çıkartmayı başarırlar Aynı zamanda yüzünüze karşı nezaket duygusu gütmeden sizinle ilgili düşündüklerini söyleyebilirler. Eğer yaptığınız hatalı bir şeyi onlardan gizlemeye kalkarsanız, gerçeği buluncaya kadar uğraşırlar.

Tanımlanması son derece güç insanlardır. En yakınları tarafından bile zor anlaşılırlar. Değişken doğalan yüzünden kendi kuraHarmi yaratırlar Sözleri ve eylemlerindeki ani değişimler çevrelerindeki insanları çok şaşırtır. Bunun nedeni ani değişikliklerdir. Değişimi sevdiklerinden, kimse onları 'bağlayıp, hareketsiz bırakamaz".

Düşüncelerindeki ve eylemlerindeki her şey farklı renkler içerir Bazen, belli bir konuşma tarzı ya da belli bir kelime gibi eski bir döneme ait garip şeyleri kullanabilirler Eğer bir şeyi yapmanın özgün bir yolu varsa, bunu kesinlikle keşfedeceklerdir.

Gizliden gizüye uzayda uçmayı veya gökkuşağının sonunda yaşamayı hayal ederler, bu onları dünyanın karmaşası ve monotonluğundan uzaklaştıracaktır.

Çağın ötesindeki düşünceleriyle gelecekte yaşama yeteneğine sahip insanlardır. Yaşam tarzları gelenek dışından, tuhafa kadar bir alan içinde yer alır Ama mesele kendileri olduğunda son derece inatçı ve sabit fikirli olabilirler. Fakat eğer onları değiştirmeye veya kendi değerlerinizi kabul ettirmeye çalışırsanız bununla ne kadar aldandığmızı anlarsınız.

Bir insanın zihni ve kavradığı ne varsa bu kişiler onu gerçeğe dönüştürebilirler. Bağımsız tarafları sık sık reformist hareketlere ya da insan ideallerini ve düşüncelerini kökünden sarsacak dönüşüm organizasyonlarına katılmalarına sebep olur. Bir şeyin yapılamayacağının söylenmesi, onları tetikler ve harekete geçmelerini sağlar.

Çevrelerinin pek farkında değildirler. İstediğiniz şeyi istediğiniz şekilde ifade edebilirsiniz çünkü bu onlar için bir şey ifade etmez. Onlar için siz birer ucubesinizdir ve bunu size söyleyebilirler. Paraya pek değer vermezler ve yoksullarla kralları aynı şekilde karşılarlar.

İyi İle kötü arasındakileri net bir şekilde ayırma yeteneklerini kullanmak konusunda sorumlulukları vardır. Ancak seçtikleri yol ne olursa olsun, bir an önce sonuca ulaşmak adına iyi ya da kötü arasında herhangi bir seçim yaparlar

Enerjileri bir anda üzüntüden mutluluğa dönebilir. Aktörlük yetenekleriyle, sahnede durup mükemmel makyajları, pırıltıları ve ihtişamlarıyla hayran olunacak bir performans sergilerler ama bu sırada kalplerindeki acıyı büyük bir başarıyla saklayabilirler. Başka insanlarla olan ilişkilerini de yaşam sahnesindeki bir performans olarak görürler. Aldatıcı bir İzlenim bırakabilirler.

4 rakamının güçlü yanları: Esrarengiz, devrimsel, amaca yönelik, zeki, sıra dışı, İleri görüşlü, farklı, temkinli, heyecanlandıncı, cesaretlendirici, bireysel, sadık, adil.

4 rakamının zaytf yanları; Gizleme eğiliminde, muammalı, tuhaf, şaşırtıcı konuşmalar yapan, göreneklere uymayan, kindar, kolay heyecanlanan, patavatsız, önyargılı, önceden tahmin edilemez, hilekâr, sabit, yalancı.

5 Rakamı

Hem zihinsel hem de fiziksel olarak sürekli hareketlidirler ve bu yüzden huzur seven sakin bir insana tükendiğini hissettirebilirler.

Sakinleşmelerini sağlamak neredeyse olanaksızdır Sürekli olarak çevrelerindekilere kendilerine özgü tuhaf mizah anlayışlarıyla şakalar yaparlar.Tartışmaya girdiklerinde de karşılanndakine bir saniye bile boşluk bırakmadan konuşurlar. Eğer garip mizah anlayışlarına ve enerjilerine tahammül edilebilirse, o zaman inanılmaz bir duyarlılığa sahip oldukları görülür. Duyarlılıkları aşırı romantik olmasa da acılan algılayabilme ve empatik olma nitelikleri taşır. Çok çekicidirler. İnsanları severler ve çok arkadaş edinirler.

Hataları bulmakta son derece hızlıdırlar ve bunları da size gösterirler. Tekrarlanmaması için tüm detayları incelerler. Kendilerininkiler de dâhil, hataları gözardı edemezler.

Herhangi bir durumu saliseler içinde kavrama ye baştan sona değiştirme yetenekleri vardır Şimşek hızıyla düşünür ve aynı derecede hızlı bir dille düşüncelerini hayata geçirmek isterler. Hızlı zihinleri heyecan arar, gerilimli bir enerjinin peşinden koşarlar, hem yaratıcı, hem yenilikçi, hem de atılgan olabilirler.

Bir anda inanılmaz ve olanaksız hikâyeler yaratıveren olağanüstü bir hayal güçleri vardır.

Adrenalin bağımlısı olarak doğarlar. Stresli ve zaman sınırlaması olan işler, onlar için son derece çekicidir. Zekâyı, iletişimi, hareketi ve gerilimi temsil ettikleri için genellikle sinirlerini yıpratma ve tükenme eğilimindedirler. Onlar için değişim son derece gerekli bir şeydir. Hareket halinde olmak, spor yapmak ve seyahate çıkmaktan hoşlanırlar. Duygularını mantıkla tartma eğilimlerinin yanı sıra güçlü sezgileri de vardır. Evet yerine "niçin" ya da "hayır" derler Bu, onlara zaman kazandırır.

Her şeye mantıklı açıklamalar getirmek yerine duygulan ile bağlantıya geçme ihtiyaçları vardır. Doymak bilmez bir macera duygulan yüzünden ofis işleri ve rutinler hayallerinin yıkılmasına ve etkisizleşmelerine sebep olur.

5 rakammın güçlü yanları; Nazik, mizahi, analitik, dışa dönük, konuşkan, esnek, mantıklı, sonuç odaklı, değişimden hoşlanan.

5 rakamının zayıf yanları: Asi, yerinde duramayan, eleştiren, itiraz eden, keskin dilli, havai, gerilimli, zor, karşıt fikirli, sinirli.

6 Rakamı

Denge, uyum ve tensel aşkla ilgilidirler. Sevecen, romantik ve genellikle de oldukça rafine insanlardir.

Güçlü bir sosyalleşme ve etkileşim ihtiyaçları vardır Stilleri ve gösterişli halleri hemen göze çarpar Mükemmel bir tarzları vardır ve karizmatiktirler. Her zaman kusursuz, özenli ve bir parti için hazırlanmış gibi görünürler. Son derece titiz oldukları İçin insanların arasına dağınık saçlar ve uygunsuz kıyafetlerle çıkmazlar.

Daima yüzlerinde bir gülümseme vardır Herkes karakterlerine hayranlık duyar ve herkes onların arkadaşıdır, insanlara daima kendilerini sevgi dolu ve canlı hissettirdiklerinden, yakınları tarafından sevilir ve el üstünde tutulurlar.

Kendilerine farklı farklı tarzları olan insanları çeker, bu insanların tarzına uyum sağlarlar Başkalarını taklit etmezler ama onların alışkanlıklarını edinmekte de zorlanmazlar

Doğaya büyük bir sevgiyle bağlıdırlar Mutlu olmaları için şehir dişina çıkmaları ve doğayla baş başa olmaları yeterlidir Ayrıca, kendi mizaçlarını müzik aracılığıyla ifade etmekten de hoşlanırlar

Üzerinde çalıştıkları işe büyük bir tutku ile bağlanırlar ve karşılığında kendilerine hayran olan kişilere de ölesiye bağlılık duyarlar.

GÖzardı edilemeyecek ya da gizlenemeyecek kadar aşırı duygusal olma eğilimindedirler Bu da sosyal duruşlarını ve kendilerini topluma sunma biçimlerini güçlü bir biçimde etkiler. İhtilaf ve tatsızlıktan hoşlanmazlar ve uzlaştırıcıyı olmaya çalışırlar. Talepkardırlar, inanılmaz derecede nazik, tatlı, çekici bulunmalarına rağmen bir anda, cömertliği ve nezaketi ile aynı orandaki inatçılığıyla karşısındakini dümdüz edebilirler

Parayı hayatlarına çekerler. Lüksü ve bunun verdiği gücü sevdikleri için çok güzel yerlerde yaşasalar da para konusunda İki uçta dolaşırlar; ya aşırı müsrif ya da sefalet düzeyine gelecek kadar cimri olabilirler.

Çirkinliğin her türünden rahatsız olurlar. Kaba ve gürültücü insanlardan hiç hoşlannnazlar. Kendileri de haklı olduklannda sonuna kadar tartışmaktan hoşlanırlar ama bunu tutkuyla yapmak yerine mantıkla yapmayı tercih ederler. Mantık genellikle kazanır, tutku ise soğukkanlılıklarını kaybetmelerine neden olup kişiliklerindeki romantizmi zedeleyebilir. Bu konuda başarısız olurlarsa, taktiksel olarak cazibelerini ve duyarlılıklarını kullanarak, herkesi iddialarını kabul etmeye ikna edebilirler.

6 rakamının güçlü yanları; Dost canlısı, sevecen, romantik, çekici, tutkulu, tensel, uyumlu, seksi, uzlaştırıcı, sakin. 

6 rakamının zayıf yanları: Kıskanç, cimri, aşın duygusal, talepkar, kendisiyle ilgili, ölçüsüz, hesapç), hayalperest, içine kapanık, uyumsuz.

7 Rakamı

Çekingen, utangaç ve mesafeli gözükseler de kendilerine özgü bir çekicilikleri bulunur. Başkaları üzerinde inanılmaz sakinleştirici bir güçleri vardır.Ama aynı zamanda kendilerine ait olmayan yükleri taşıma eğilimleri de olduğundan, tanımadıkları kişilerin bile sorunlarını dinleyebilirler. Sorunları çözmek konusunda yetersiz kaldıklarında, fiziksel olarak hastalanabilirler.

Ruhsalliğı ifade ederler ama bu onların fanatik bir dindar oldukları anlamına gelmez. Bir insanın varoluşuna anlam bulmak, kendini daha iyi anlamak için giriştikleri ruhsallık arayışları, onların içinde bir şefkat, duygudaşlık, duyarlılık ve yaşamın gizemlerine karşı derin bir saygf duygusu yaratır. Maddi konulara fazla hevesli değillerdir, bu da onların yaşamdaki daha önemli konulara odaklanmalarını sağlar.

Asla herkesin gittiği yönde gitmezler ve daima az seçilen yolu seçerler. Gelecek korkuları vardır, bu da güvensizliklerinden kaynaklanmaktadır. Bu endişelerini gidermek için tek çözüm para ve varlık edinmektir Aynı zamanda son derece temkinlidirler ve genellikle spekülasyonlara ve değişime kolayca çekilemezler.

Karşılarındaki insana güvenmeleri biraz zaman alabilir ve güven duygularının oluşması için, yargılayıcı olunmadığını görmek isterler. Dışarı çıkıp başkalarıyla birlikte olmaları gerekir, ama bunun yanında kendi dünyalarına kapanırlar. Özel hayatlarının işgal edilmesine ilişkin büyük bir korkuları vardtr ve bu konunun bahsinin geçmesi bile ürpermelerine sebep olur. Özel yaşamları araştırılmaya kalkıldığında, o kişiyi ya da o durumu, büyük bir olasılıkla da her ikisini birden görmezden geleceklerdir,

Başka insanlarla tartışmayacakları tutkuları bulunmaktadır Bir gün birden bire bu tutkularının açığa çıktığı görülebilir. Kafalarından geçen düşünceler şaşkınlık yaratır.

Daima yaşam tarzlarını ve kariyerlerini geliştirmenin bîr yolunu bulacaklardır. Elde edilmesi zor İnsanlardır ve duyarlılıklarını bir sır gibi saklarlar. Bununla birlikte karşılarına duygularının anahtarını ellerinde tutan doğru bir insan çıkarsa, kendilerini güvende hissederek, büyük bir hevesle ilişkiye başlarlar,

Aynı zamanda çok ciddiye aldıkları romantik ilişkilerinde bir hayli duygusallaşırlar. Eşleri onları incitecek bir hareket yaptığında, güvenli bir alana çekilirler ve o kişinin peşlerinden gelmesini, dozunda olmak kaydıyla, ısrarcı olmasını bekleyebilirler. 

Reklam, oyunculuk, resim, heykel gibi sanatsal yaratıcılık gerektiren alanlarda yeteneklidirler. 

7 rakamının güçlü yanları: Ilımlı, sessiz, adanmış, sanat tutkunu, tarafsız, kararlı, güvenilir, eçkin, meraklı, idealist.

7 rakamının zayıf yanları: İntikamcı, münzevi, soğuk, duygusuz, radikal, değişken, endişeli, ifadesiz, saldırgan, kontrol etme takıntısı olan, utangaç.

8 Rakamı

Sakin, ilgili, metodik insanlardır ve sınırsız sabırları vardır, kolay öfkelenmezler. Genellikle sessiz, kendi hallerinde, hatta utangaç dururlar. Davranışlarından ve hareketlerinden nasıl biri olduklarma dair ipuçları vermezler.Yaşları ilerledikçe genç gözükmek önemli özellikleridir. İnce bir mizah anlayışına sahiptirler.

İhtiyacı olan insanların hayatlarında destekleyici bir rol oynarlar ve iyi bir dost da olabilirler.

Kabul edilmemekten korktukları için sevgilerini kolay gösteremez ve ilişkiye geçmek yerine kendi duygularıyla baş başa kalmayı tercih ederler. Kaybetme konusunda da güçlü bir korku yaşarlar ve yakınlarından sevgi görme ihtiyacı duyarlar, iltifattan hoşlanmaz gibi görünürler ama gizliden gizliye ne kadar harika olduklarını duymaya bayılırlar.

Onlar için zayıflık göstermek affedilemez bir durumdur ve bu nedenle de yıllar içinde dikkat çekici bir içsel güç geliştirirler. İnandıkları şeye sıkı sıkı ve bazen fanatiklik boyutunda bağlanırlar.

Boş zamanlarını gereksiz şeylere harcamaktan hoşlanmaz ve sürekti olarak üretken olmayı isterler Güçlü bir sorumluluk duyguları olduğu için herhangi bir işi tamamlamak İçin güvenilir kişilerdir. Karşılaşılan zorluklar ne olursa olsun bir işin tamamlanması gerektiğine inanırlar. Başarıyı grafiklerle ölçerler.

Şirket ortamından hoşlanır ve çalıştıkları yere sadık kalırlar ama gözleri hep en üst pozisyonda olun Mantik yürütmeyi gerektirecek her şey onların dikkatini çekecektir. Hiçbir engeli kabullenmezler. Yavaş ve emin adımlarla yaptıkları işi tamamlarlar.

Bu kararlılıkları, sonrasında yanıcı bir tutkuya ve genellikle zirveye ulaşma konusunda duydukları yoğun hırsa dÖnüşebiîse de dış görünümlerine yansımaz. İdealizm ve tutku adına büyük fedakârlıklara katlanırlar Başkalarına olduğu kadar kendilerine karşı da talepkardırlar.

Genellikle bir sanat aşığıdırlar ve görüşlerini İfade etmekten hoşlanırlar. Kendi tutkularıyla ilgili sosyal topluluklar oluşturur, gerekirse kendilerini buna adarlar ve çevrelerinden de aynı şeyi bekleyebilirler.

8 Rakamının güçlü yanları: Dengeli, sabırlı, destekleyici, sorumluluk sahibi, deneyimli, ciddi, soğukkanlı, çalışkan, güvenlik duygusundan hoşlanan, akıllı, dünyevi.

8 Rakamının zayıf yanları: Güvensiz, telaşlı, gergin, takıntılı, duygularını gizleyen, hesapçı, buyurgan, dalavereci, sabit, kendini kurban gibi hisseden, ya da kurban rolünü oynamayı seven.

9 Rakamı

 

9 rakamı, saf, masum ve güvenmeye eğilimli doğalan nedeniyle harikulade çocuksu nitelikler sergilerler.

Eğer iç seslerini dinlemez ve güçlü sezgilerinin kendilerine rehberlik etmesine izin vermezlerse zor yoldan öğrenirler. Bu nedenle özellikle parasal konularda, problemler yaşayabilirler.

En yararlı yetenekleri herhangi bir sorunun ya da durumun kökenine bir anda inebilmeleridir. Bu da normalde zaman alan inceleme sürecini hızlandırır; ama kendinden daha yavaş düşünene karşı bir sabırsızlık doğurur. Bu, popülerliklerini olumsuz etkiler çünkü hatalara karşı o kadar hoşgörüsüz davranabilirler ki dramatik bir hale gelirler 

Duygularını gizlemeyi bilmezler ve hissettiklerini acı verse de ifade ederler. Bu nedenle duygusal oyunlar oynayamazlar. Son derece savunmasız görünürler, bu görünümlerinden pek çok insan etkilenerek, onlara karşı korumacı bir tavır geliştirirler. Ancak yine de düzenbazların kurbanı olabilirler. 

Başkaları tarafından saf ve aptal bulunabilirler ve genelde iş çevresinde saygı duyulmazlar Buna karşın harekete geçtiklerinde cesaretleri ve kararlılıkları herkesi şaşırtır 

Reddedilme korkusu taşırlar Sevildiklerini ya da en azından beğenildikierini, saygı duyulduklarını veya hayran olunduklarını duymaya ihtiyaçları vardır Ukala tavırlarıyla çevrelerine bir tür bağımsızlık enerjisi yayabilirler Fakat kendi içlerinde son derece güvensizdirler Bu nedenle, sürekli kendilerine güven telkin edilmesine ihtiyaç duyarlar 

Eğer keyifleri yerindeyse kusurlara karşı hoşgörü gösterebilirler, ayrıca vermek ve yardımcı olmak konusunda içgüdüleri vardır. Kin beslemezler ve bağışlayıcıdırlar.

Genellikle konuşurken heceleri yada sesleri yanlışlıkla karıştırdıkları için onları konuşma biçimlerinden kolayca ayırt edebilirsiniz. Genelde söylemek istedikleri ile zihinlerinde canlandırdıkları farklı olduğu için alakasız şeylerden bahsederler. Herhangi bir hazırlık yapmadan konuşma yetenekleri de vardır.

Hayat güçlerini oyaladığı sürece üzerinde uğraştıkları konudan büyük zevk alırlar. İlgilerini kaybettiklerinde bırakırlar ve onlar için daha fazla dikkat çekici olana yönelirler. Dokuzları "Her konunun insanı ve en İyisinin ustaları" olarak tanımlayabiliriz. Ama asla alkış beklemezler

9 rakamının güçlü yanları: Çocuksu, sanatkâr, zeki, masum, hassas, kararlı, bağışlayıcı, dürüst, saf, benzersiz.

9 rakamının zayıf yanları.Tutarsız, aklı karışık, budala, düşünmeden hareket eden, unutkan, kibirli, güvensiz, inatçı, belirsiz, sabırsız.

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam0
Toplam Ziyaret43733
Haberler

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
İşinizi Kolaylaştırın