• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/tankutoztuna
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905447718131
  • https://www.twitter.com/@sevendoor
  • https://www.instagram.com/tankutoztuna
Ne Düşünüyorum?

 

Hiç Bir şey göründüğü gibi değildir.

Gördüklerin de göründüğü gibi değildir.

Ancak görmek istediğin şekildedir.

Hava Durumu

booked.net

Küçük Hikayeler
Takvim
Videolar
Yanlış Bildiklerimiz
Reklam

Reiki Giriş

REİKİ NEDİR?

Reiki dünyada birçok gelişmiş ülkede kullanılan alternatif şifa yollarından önde gelenlerden birisidir.

“Rei” her yerde var olan ki: ruhsal yaşam enerjisi anlamına gelmektedir. Sözcük anlamı, Japonca’da, “Evrensel Yaşam Enerjisi” anlamına gelmektedir. Reiki herhangi bir din yada inanç şekli değildir her inanca sahip insan tarafından kolaylıkla uygulanabilir. Reiki tıbbı reddetmez aksine tıbbi tedaviye destek olma işlevindedir. Hastaların mutlaka tıbbi tedavi görmesi gerektiğini savunan reiki uygulayıcıları reikinin faydalarını tüm dünyanın daha iyi görmesini sağlamışlardır.

Reikinin hiç bir zararı ya da yan etkisi yoktur, zamanla unutulmaz ve etkisi kaybolmaz. Birçok hastalıkta tıbbi tedaviyi tamamlar, zihinsel ve bedensel gerginlilerden kurtulmayı sağlar, ilaçların yan etkisini azaltır, yorgunlukları giderir, bağımlıklardan kurtulmaya yardım eder kısaca pozitif enerjiyi arttırma ve kişisel gelişim anlamında önemli pozitif etkiler yapar.

Reiki bugün dünyada yaklaşık iki milyon kişi tarafından uygulanmaktadır ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Dünyada birçok hastane reiki uygulamayı bütünleyici kabul etmekte ve reikiyle ilgili çalışmalara önem vermektedir. Reiki uygulayıcılarda sezgileri güçlendirir, ruhsal farkındalığının artmasını sağlar. Reiki evrensel bir enerjidir ve hiç bir kişinin tekelinde değildir. Reiki ile herkes kendinin şifacısı olabilir.

 

Dünyada Reiki Kullanan Hastaneler

Yale University Hospital,
University of Michigan Hospital,
Throat Hospital in New York,
Memorial Sloane Kettering Hospital,
South Pointe Hospital,
Imperial Point Medical Center,
Ayrshire Central Teaching Hospital,
Kirklandside Hospital,
Ailsa Hospital,Croy Day Hospital,
St. John's Hospital,
Elliot Regional Cancer Center,
Portsmouth Regional Hospital in Portsmouth,
California Pacific Medical Center,
Kent County Hospital,
R.I,Brookhaven Hospital,
Meriter Hospital in Madison,
Baptist Hospital in Nashville,
Hartford Hospital,
The Charlotte Hungerford Hospital,
Thompson Hospital,
Columbia Presbyterian Hospital,
Beth Israel Hospital,
Kesler Institute,
California Pacific Medical Center,
Portsmouth Regional Hospital,
Marin General Hospital,
Lynden Hill Clinic,
Veterans Hospitals.California Pacific Medical Center

Reiki maalesef ülkemizde henüz yasal değildir. Bunun en büyük sebebi sahtekârların bu konuda halkı sömürmesinden kaynaklıdır. Bu sahtekârlar yüzünden ülkemizde Reiki ve diğer alternatif şifa yöntemleri zan altında kalmıştır ve gerçek hizmetini insanlığa sunamamıştır. Bu insanlığın insanlığa yaptığı en büyük haksızlıklardan birisidir. Gerçek bir Reiki üstadı belli aşamalardan geçmiş, zahmetli birçok yol kat etmiştir. Reiki ile yıllarını geçirmiş ve farkında lığının en üst seviyesine gelmiştir.

Reiki üç aşamadan oluşmuş bir şifa sanatıdır. Birinci aşamada eller ile direk hastanın teması gerekmektedir. İkinci aşama birinci aşamanın mümkün olmadığı hallerde kullanılır. Yakında olmayan hastalara uzaktan şifa göndermek içindir. Birinci seviyedeki Reiki şifacısı uzakta bir hastaya şifa gönderme ihtiyacı duymadan ona ikinci seviye eğitimi verilmez. İkinci seviyede şifacıya bazı semboller öğretilir. İkinci seviyede şifacılar üç adet sembolü şifa için kullanmaya başlarlar.  İlk sembol anahtar görevi görür ve şifayı başlatır. Aynı zamanda şifayı güçlendirir. Evrenin tüm enerjisini odaklamaya yarar. İkinci sembol duygusal dengeleri sağlamaya yöneliktir. Üçüncü sembol ise zamanı ve mekânı ortadan kaldırarak Reikiyi sınırsız hale getirir. Bu üçüncü sembol ehil ellerde olmalıdır. Bu yüzden her şifacı ikinci seviyeye ulaşamaz. Birinci seviye kişinin kendisini şifalandırması ile alakalıdır. İkinci seviye ruhunu şifalandırmasıyla alakalıdır. Her ikisini başarmış şifacı, gerekli özellikleri taşıyorsa üçüncü seviye, yani öğretmenlik seviyesine ulaşır. Bu son seviyede şifacıya üstatlık özelliklerini taşıyan yeni bir sembol öğretilir. Sembol ile birlikte uyumlama  “İNSİYE ”denilen öğretme şekli verilir. Buna bizim kültürümüzde elverme de diyebiliriz. Bu aşamada üstat yalnızca reiki kanalı olmakla kalmaz aynı zamanda nasıl kanal olunacağını da öğretmeye başlar.

İnsanlar doğuştan reiki yapabilme becerisiyle doğarlar. Bir çocuk düştüğü zaman annesi hemen elini çocuğun canının acıdığı yere koyar. Başınız ağrıyorsa elinizi başınıza koyarsınız. Karnınız ağrıyorsa ellerin karında olduğunu fark edersiniz. Bu ellerin hasta olan yere koyma içgüdüsü buradan gelir. Her insan doğuştan reiki şifacısıdır. Doğuştan gelen bu yetenek üç yaşına kadar aktiftir. Bilinçli bir şekilde kullanılmadığında üç yaşından itibaren özelliğini yitirir. El çakraları pasifleşir. Bizler uyumlama esnasında el çakraları ve ona bağlı sistemi tekrar aktif hale getiririz. Bu yetenek zaten doğuştan hepimizde olduğundan,  ben birinci seviye uyulmamalarına ücret talep etmem. Daha sonraki seviyeler kendini geliştirme seviyeleri olduğundan normal ders statüsünde değerlendiririm.

 Kısaca reiki kademelerini şöyle sıralayabiliriz.

 

  1. Seviye Reiki
  2. Seviye Reiki
  3. Seviye 3-A Master
  4. Seviye 3-B Master /Teacher

Grand Master Teacher  seviyeleri. Reiki Grand Master seviyeleri 5. seviyeden 18. seviyeye kadar belirlenmiştir. Bu seviyelere 5&6 ve 7&8 birlikte olmak üzere 9-18. seviyelere tek olarak uyumlanılmaktadır.

Usui Reiki 1. Seviyesine uyumlanan öğrencide Reiki kanalı açılır. 1. Seviyede olan öğrenci fiziksel düzeyde reiki çalışmaları yapabilir, yakından şifa çalışmalarında, hastalığın durumuna göre ellerini uygun pozisyona yerleştirip çalışma yapabilir. 

Usui Reiki 2. seviyesine uyumlanan öğrenciye 3 sembol verilir. Öğrenci, fiziksel düzeyde çalışmalarının yanında uzaktan da bu sayede enerji çalışması yapabilir. 2. seviyeye uyumlanan öğrencinin enerji seviyesi artar. 

Usui Reiki 3. seviyesine uyumlanan öğrenci, masterlık yetisi alır. Masterlık için 1 yeni sembol daha öğrenciye verilir. Öğrencinin bu seviyeye gelebilmesi için hayatına reiki felsefesini getirmesinden çok bu enerjiyle çokça çalışma yapması, önemli bir sorumluluk alacağının bilincinde olması gerekir.

Her seviyede şifacının reiki aktarma hızı artmakta ve yoğunlaşmaktadır. Üstatlık seviyesine gelmiş şifacılar reiki ile tedavi dışında daha başka yetenekler ve özelikler kazanmaktadırlar. Seviye arttıkça görevler daha çok evrenselleşmekte ve bütüne daha çok yansımakladır. 

Reiki konusunda,  Reikinin babası olan Dr. Mikao Usui’ den bahsetmeden geçemeyiz. Reiki yaklaşık olarak M.Ö 5000 yıllarında Tibet uygarlığında şifa vermek için kullanılan bir yöntemdi. Mu ve Atlantis uygarlıklarında okullarda okutulan zorunlu bir dersti. Tibet ezoterik uygulamaların en önemli merkezlerinden biri olarak tarihte yer almış ve günümüzde de kısmen bu özelliğini koruyan bir bölgedir. Daha sonra Reiki uygulaması gizli bir öğreti olarak tarihte yer almış ancak bu konuda eğitim alan özel kişilerce kullanılmış ve kapalı bir dünyada yaşamıştır. Mu ve Atlantis uygarlıklarında okullarda okutulan zorunlu bir ders olduğu tabletlerde görülmüştür.

Reikinin daha sonradan Hz. İsa tarafından kullanıldığına inanılmaktadır. Ancak 1900 yılların başlarında Japon bir rahip olan Mikao Usui uzun yıllar Tibet’te yaptığı araştırmaların sonucu da bir gün bir mağarada meditasyon yaparken yeniden Reiki bilgisine ulaşmıştır.

Mikao Usui sahip olduğu şifa yeteneğinin korunması kaybolmaması için bu yeteneği Dr.Chujiro Hayashi’e öğretti. Dr.Chujiro Hayashi ise eşine Reiki öğretmişti ancak eşinden başka bir kadına da reiki öğretmeyi düşünüyordu. Bu sırada tedavi olmak için Reiki kliniğine gelen Bayan Hawayo Takata’ya reikiyi öğretti. Reiki’yi Batıya tanıtan Bayan Takata’dır. Bayan Takata 1980′deki ölümüne kadar yirmi iki Reiki üstadı yetiştirdi. Ölümünden önce, yerini torunu Phyllis Furumoto’ya bıraktı.

 

 


Yorumlar - Yorum Yaz

Size Nasıl Yardımcı Olabilirim

 
 
 
 
 
 
 
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam35
Toplam Ziyaret43768
Haberler

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.122732.2514
Euro34.784634.9240
İşinizi Kolaylaştırın